Förtroendevalda

Här finns kontaktuppgifter till ideellt engagerade i SCUF. Läs gärna om SCUF:s förbundsuppbyggnad här.

Ordförande

Moa Borg Renlund

moa.borg.renlund@scuf.se

Moa Borg Renlund

Kassör

Ella Sjöberg

ella.sjoberg@scuf.se

Ella Sjöberg

Ledamot

Jessica Fransson

jessica.fransson@scuf.se

Jessica Fransson

Ledamot

Emma Vengemyr

emma.vengemyr@scuf.se

Emma Vengemyr

Vice ordförande

Pontus Lägge

pontus.lagge@scuf.se

Suppleant

Magdalena Lundqvist

magdalena.lundqvist@scuf.se

Suppleant

Jonna Karlsson

jonna.karlsson@scuf.se

Valberedning

Elin Carlsson och Jonna Gabrielsson
val@scuf.se

Valberedning i SCUF 2018-2019

Verksamhetsrevisor

Simon Ström

verksamhetsrevisor@scuf.se 

Simon Ström

Medlemsföreningar

SCUF Stockholm stockholm@scuf.se

SCUF Väst vast@scuf.se

SCUF Öst ost@scuf.se

Hitta din medlemsförening

Deltagarna på aktiv 2016